Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona i warto ją pielęgnować. W jaki sposób? Doskonałym pomysłem może być zachęta do malowania i rysowania, które przy okazji wycisza i rozwija kreatywność. Skoro maluch ma już papier czy płótno, kredki lub farby, to czas pójść jeszcze o krok dalej i wybrać sztalugę dla dziecka. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę podczas kupowania sztalugi dla dziecka.

Jaką sztalugę dla dziecka wybrać – praktyczne wskazówki

Podczas kupowania sztalugi dla dziecka kieruj się szeregiem bardzo ważnych aspektów, aby wybrać odpowiedni model, który zapewni Twojemu dziecku sporo frajdy.

Oto cenne wskazówki, którymi warto się kierować:

  • Dopasuje wysokość sztalugi dla wzrostu dziecka – standardem są sztalugi dziecięce o wysokości 176 cm. Jednak w takim przypadku konieczne jest wybranie modelu, który posiada regulację wysokości, aby możliwe było dopasowanie go do wzrostu malucha.
  • Sztaluga z zestawem malarskim – jeśli Twoje dziecko nie ma wszystkim akcesoriów potrzebnych do malowania, to dobrym pomysłem będzie kupienie sztalugi, która zawiera też zestaw malarski. Z jednej strony to oszczędność, a przy tym będziesz mieć pewność, że kupisz za jednym razem wszystko, co może przydać się dziecku.
  • Koniecznie drewniana sztaluga – materiał, z którego wykonana jest sztaluga dziecięca, także ma duże znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem będzie model drewniany, który został odpowiednio wygładzony. W ten sposób sztaluga dla dziecka będzie solidna, stabilna, ekologiczna i bezpieczna.
  • Sztaluga do malowania na stojąco czy siedząco – zwróć uwagę na to, że do wyboru są zazwyczaj sztalugi, które można postawić na stoliku czy biurku lub też modele stojące. Szczególnie popularne są te drugie, a przy okazji najbardziej przypominają modele wykorzystywane przez profesjonalnych artystów.

Sztalugi dziecięce, które warto kupić

Zadbaj o zdolności manualne dziecka i przede wszystkim o jego kreatywność. Być może odkryje ono swój talent lub po prostu miło spędzi czas.

Przygotowaliśmy przykładowe sztalugi dla dzieci, które można zakupić w naszym sklepie internetowym Tutula.

  • Sztaluga malarska trójnożna 176 cm – to najtańszy model, wykonany z drewna, stabilny i bezpieczny, w dodatku posiada możliwość regulacji wysokości i łatwego złożenia.
  • Duży zestaw malarski + sztaluga trójnożna 176 cm XXL – to propozycja, która świetnie sprawdzi się na prezent dla dziecka, gdy kocha ono malowanie, w zestawie oprócz samej drewnianej sztalugi znajdują się także akcesoria – panele malarskie, klipsy, farby akrylowe, 15 pędzli oraz paletki do mieszania farb.
  • Sztaluga malarska lite drewno + malarski zestaw XXL prezent – ciekawą alternatywą na prezent może być też ta sztaluga dla dzieci, gdyż oprócz solidnej konstrukcji i ekologicznego wykonania zawiera też ogromny zestaw malarski, w skład którego wchodzą – 3 podobrazia o różnych wymiarach, rysownica, 12 farb akrylowych, spory zestaw pędzli, paletka do mieszania farb i klipsy.