Nauka oszczędzania jest bardzo ważna. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci, jaką wagę mają pieniądze i jak można je oszczędzać. Świetnie nadają się do tego skarbonki. Koniecznie przekonaj się, jaka skarbonkę dla dziecka wybrać, aby nauczyć dziecko sztuki oszczędzania.

Jak nauczyć dziecko oszczędzania?

Najważniejsze w nauce oszczędzania i poznania wartości pieniądza jest wyznaczenie dziecku celu. Maluch marzy o nowej zabawce, rowerku czy o ulubionych słodyczach? Zatem musi uzbroić się w cierpliwość i nauczyć się oszczędzać, aby je mieć. Warto pomóc dziecku w wyznaczaniu celu swojego oszczędzania i wykorzystać do tego skarbonkę dla dziecka.

Kiedy warto podarować dziecku skarbonkę?

Najlepiej zakupić skarbonkę dla dziecka od 5. roku życia. Młodsze dzieci nie powinny mieć kontaktu z monetami, gdyż pieniądze będą dla nich zagrożeniem. Dzieci przedszkolne i szkolne częściej otrzymują pieniądze z okazji urodzin, dnia dziecka czy innych świąt, dlatego wtedy warto rozpocząć lekcje oszczędzania. To bardzo ważne, aby już od najmłodszych lat maluch poznał wartość pieniędzy. Starszaki powinny też nauczyć się, że pieniądze zdobywa się ciężką pracą. Można wypłacać dziecku kieszonkowe za pomoc w wykonywaniu obowiązków domowych czy za pomaganie sąsiadom.

W naszym sklepie Tutula znajdziesz wiele ciekawych skarbonek dla dzieci, dzięki którym nauka oszczędzania stanie się łatwiejsza i efektywniejsza.

4 skarbonki dla dzieci, które warto u nas zakupić

Dobrym pomysłem będzie wybranie skarbonek z ceramiki, gdyż są one wytrzymałe i dziecko na pewno ich nie zbije. Do tego bardzo popularne są modele w kształcie zwierząt, np. świnek, psów czy słoni.

Skarbonka różowa świnka

To klasyka gatunku! Skarbonka w kształcie świnki jest nie tylko urocza, ale też bardzo pojemna. Warto podkreślić, że nie trzeba jej tłuc, aby wyciągnąć zaoszczędzone drobniaki. Właśnie po to został stworzony specjalny otwór. Produkt wykonany z ceramiki i dostępny jest też w kolorze szarym.

Skarbonka jednorożec

Skarbonka w kształcie jednorożca to prawdziwa słodycz! Na pewno zachwyci każde dziecko i do tego pięknie będzie wyglądała na półce czy na komodzie. Także została wykonana z ceramiki i można z niej łatwo wyciągnąć zaoszczędzone monety i nie tylko.

Skarbonka pingwin

Szukasz skarbonki dla chłopca? Zatem koniecznie postaw na tego uroczego pingwinka! Na pewno zachwyci każdego malucha, a przy tym świetnie sprawdzi się do stawiania pierwszych kroków w trudnej sztuce oszczędzania pieniędzy. Solidne wykonanie też jest na pewno sporą zaletą.

Duża skarbonka szary słoń

To zdecydowanie największa skarbonka dla dziecka. Zatem lepiej sprawdzi się dla starszego dziecka. Świetnie łączy funkcje ozdobne i edukacyjne. Kiedy Twoje dzieci mają wspólny pokój i wspólnie zbierają pieniądze, warto wybrać dla nich większą skarbonkę, właśnie taką jak ten szary słoń.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaką skarbonkę dla dziecka warto wybrać, aby nauka oszczędzania przynosiła lepsze efekty.