Ruch to samo zdrowie, dlatego też warto już od najmłodszych lat przekonywać do niego swoje dziecko. W jaki sposób? Najlepiej organizując zabawy w ogrodzie czy na placu zabaw, ale kiedy pogoda nie sprzyja takiemu spędzaniu wolnego czasu, to czas sięgnąć po inne metody. Świetnym sposobem może być wykorzystanie sprzętu gimnastycznego dla dzieci. Poznaj 5 wysokiej jakości sprzętów, dzięki którym Twoje dziecko pokocha sport i aktywność fizyczną.

5 zestawów gimnastycznych dla dzieci

W naszym sklepie Tutula oferujemy nie tylko zabawki czy wyposażenie dziecięcego pokoiku. Kładziemy duży nacisk na edukację i dbanie o prawidłowy rozwój maluchów. Dlatego też zdecydowaliśmy się dodać do naszej oferty szereg zestawów gimnastycznych. Oto 5 propozycji, które szczególnie warto wybrać.

Pamiętaj, że ruch jest bardzo ważny dla dziecka, gdyż:

  • sprawia, że maluch prawidłowo się rozwija – szczególnie jego stawy i kręgosłup,
  • umożliwia trenowanie koordynacji ruchowej,
  • pozwala uwolnić endorfiny, dzięki którym Twoja pociecha będzie uśmiechnięta i szczęśliwa,
  • zmniejsza częstotliwość zachorować i poprawia odporność,
  • pozwala rozładować stres i nagromadzone emocje.

Bujak/drabinka dla dzieci

Pierwszą propozycją jest uroczy i wielofunkcyjny bujak. Został on wykonany z drewna, dlatego też z jednej strony jest eko, ale też cechuje się wysoką jakością. Koniecznie zwróć uwagę na to, że bujak jest dostępny w dwóch kolorach. Ciekawą alternatywą może być też deska do balansowania, która znakomicie uczy równowagi i może być wykorzystywana na wiele sposobów – np. przydaje się jeszcze przed nauką jazdy na nartach.

Drabinka drewniana dla dzieci

Kolejną propozycją z niższej półki cenowej jest pojedyncza drabinka Montessori. Również została wykonana z drewna i jest solidna oraz stabilna. Z powodzeniem może być wykorzystywana w domu lub w ogródku. Skierowana dla dzieci powyżej 3 roku życia. Świetnie uczy koordynacji ruchowej, równowagi i oswaja dziecko z wysokością.

Zestaw gimnastyczny Junior Black

To wolnostojący zestaw, który sprawi, że Twoje dziecko zwariuje ze szczęścia i już nie będzie chciało siedzieć i oglądać kreskówki w TV. Zestaw składa się z drabinki, elementów do wspinania, huśtawki, kółek gimnastycznych i maty. Bez obaw możesz umieścić go w domu lub wykorzystać jako plac zabaw. Twoje dziecko pokocha sport i chętnie będzie zapraszać rówieśników do wspólnej i co najważniejsze – aktywnej zabawy.

Zestaw gimnastyczny ze ścianką wspinaczkową MAX YELLOW

Następną propozycją jest solidny, drewniany zestaw dla aktywnych dzieci, szczególnie dla tych, którzy ciągle mają nieograniczone pokłady energii. Zestaw umożliwia różne formy aktywności fizycznej –  od wspinania się, huśtania czy podciągania. Prawdziwym hitem jest ścianka wspinaczkowa, którą pokocha każdy maluch. Konieczne będzie tutaj jednak czujne oko rodzica czy drobna asekuracja.

Który zestaw gimnastyczny dla dzieci przypadł Ci do gustu? Już teraz zamów go w naszym sklepie internetowym Tutula i zadbaj o prawidłowy rozwój psychofizyczny swojego szkraba. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak zachęcić dziecko do sportu.