Twój syn domaga się własnego pokoiku? To bardzo ważne, aby nawet małe dziecko miało swoją przestrzeń, gdzie będzie mogło zająć się ulubionymi czynnościami. Jednak, aby dziecko chciało przebywać we własnym pokoju, to musisz go do niego przyciągnąć. Jak? Najlepszym rozwiązaniem będzie zaaranżowanie pokoiku w kreatywny i funkcjonalny sposób. Przekonaj się, jak zaaranżować pokój chłopca.

Sposoby, jak ciekawie zaaranżować pokój dla chłopca

Wybierz kolory, które lubi dziecko

Jeśli Twoje dziecko lubi kolor zielony, a Ty niebieski, to i tak lepiej wybierz farbę w kolorze zielonym. W końcu nie Ty, a Twoje dziecko ma czuć się dobrze w tym pokoju. Prawdopodobnie maluchowi jeszcze wiele razy zmieni się gust, ale i tak warto uwzględnić jego zdanie.

Zadbaj o porządek w pokoju

Jeśli Twoje dziecko kocha układać klocki czy ma wiele małych zabawek i pluszaków, to koniecznie znajdź sposób, aby ułatwić mu zachowanie porządku. Uczenie tego od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Świetnym rozwiązaniem są specjalne organizery, np. 3 Sprouts organizer ścienny wiszący struś, bo w poszczególnych przegródkach będzie mógł schować zabawki. Dla młodszego malucha dobrym rozwiązaniem będzie miły w dotyku, materiałowy kosz na zabawki, gdzie na pewno zmieszczą się pluszaki czy inne zabawki.

Zwróć uwagę na zainteresowania chłopca

Twój syn już od najmłodszych lat kocha się ruszać i kopać piłkę? Zatem niech piłka nożna stanie się motywem, który będzie królował w jego pokoju. W sklepie Tutula możesz zakupić np. stolik otwierany z dwoma krzesełkami, które na oparciach mają ozdobę w postaci piłki. Kiedy podczas projektowania pokoju zwrócisz uwagę na tego typu detale, będziesz mógł zyskać bardziej spójny tematycznie pokoik, a przede wszystkim zgodny z zainteresowaniami dziecka. Poza tym przy stoliku dziecko będzie mogło też rysować, czytać czy jeść podwieczorek.

Wyodrębnij strefę zabawy i odpoczynku

Bardzo ważne jest to, aby pokój dziecka był na tyle duży, by możliwe stało się wyodrębnienie dwóch stref – relaksu z łóżkiem czy łóżeczkiem, oraz zabawy, gdzie maluch będzie mógł się bezpiecznie bawić i rozwijać swoje pasje. Z czasem konieczne będzie też zagospodarowanie miejsca na naukę.

W strefie relaksu nie może zabraknąć rozwojowych zabawek, np. gier edukacyjnych czy bramek do gry w piłkę bądź też fotela lub dywanu, na którym maluch będzie mógł rozłożyć swoje zabawki i oddać się zabawie. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie stabilnego regału, na którym poukładane będą ulubione zabawki dziecka. Regał nie musi być wysoki, tak by dziecko mogło samodzielnie sięgać po swoje zabawki.

Ciekawy trik!

Czy wiesz, że zabawki mogą z jednej strony umilać wolny czas dziecka, a z drugiej strony stanowić ciekawą ozdobę pokoju? Dobrym przykładem są drewniane samochody czy pociągi, które warto poustawiać na półce. Zresztą w ogóle drewno jest bardzo modnym materiałem, dlatego najlepiej podarować dziecku drewniane klocki, by ułożyło z nich jakąś kreatywną budowlę, która także może stanowić ciekawą dekorację regału i pokoju.

Jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować pokój dla chłopca, to musisz wiedzieć, że zawsze najważniejsze jest to, żeby pokój wyrażał dziecko i sprawiał, że będzie on czuł się tam bezpiecznie i przytulnie.