Pokój dziecka to miejsce, w którym maluchy spędzają sporą część dnia. Dlatego koniecznie musimy zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort. Nie zapomnij też o tym, że duże znaczenie ma design. Sprawia, że maluch czuje się swobodniej, przytulniej i chętniej spędzą czas w pokoju. Poznaj kilka trików, które pomogą Ci w urządzeniu wymarzonego pokoju dla Twojego dziecko.

Projektowanie pokoju dla niemowlaka — podstawowe wyposażenie pokoju dziecka

Pokój niemowlaka powinien być zaaranżowany w barwach kojarzonych z harmonią, spokojem i wyciszeniem. Zatem postaw na biel, szarość czy pastelowe odcienie. W ten sposób dziecko poczuje się naprawdę bezpiecznie. Kieruj się takimi zasadami także podczas wybierania podwieszanej kołyski czy łóżeczka. Dobrym rozwiązaniem jest wygospodarowanie w pokoiku miejsca, gdzie postawisz miękki fotel czy sofę, na których możesz usiąść z dzieckiem lub je nakarmić. Nie zapomnij też, że nawet w pokoju niemowlaka nie powinno zabraknąć zabawek, pluszaków czy ozdób na ścianach. Wykorzystaj półki w niesamowitych kształtach, które możesz nabyć w sklepie Tutula.

Jak urządzić pokój dla starszego dziecka?

Dzieci kochają swoje pokoje, gdy stają się one nie tylko miejscem, w którym mogą spać, ale przede wszystkim rozwijać swoją kreatywność, bawić się i spędzać czas z rodzeństwem oraz przyjaciółmi. Nawet w przypadku bardzo małych pokoików musisz zadbać o to, żeby możliwie jak najbardziej wydzielić dwie strefy — zabawy i odpoczynku. Oto najważniejsze meble do pokoju dziecka, które powinnaś zakupić:

  • łóżko — tańszą alternatywą może okazać się rozkładana sofa,
  • stolik — przy którym dziecko będzie mogło pisać, rysować lub malować,
  • krzesełko lub fotel — wygodne krzesełko z oparciem sprawi, że Twoja pociecha będzie więcej czasu spędzać przy pracach plastycznych czy czytaniu,
  • skrzynia na zabawki lub kosze na zabawki- niezawodnym sposobem na względny porządek w pokoju jest zakupienie skrzyni, do której dziecko będzie mogło szybko schować zabawki lub w dowolnej chwili je wyciągnąć.

Design dla dzieci — jakie dekoracje warto wybrać do pokoju dziecka?

Skoro dziecko ma chętnie spędzać w swoim pokoju czas, to koniecznie powinien on oddawać jego charakter czy odzwierciedlać jego gust. Dlatego, jeśli to tylko możliwe zachęcamy Cię do wspólnych zakupów z dzieckiem w sklepie Tutula. Wspólnie spędzony czas zaprocentuje tym, że maluch jeszcze bardziej doceni wysiłek, jaki włożysz w zaprojektowanie dla niego pokoiku. Nie zapomnij o tym, żeby zadbać o przyjazny klimat, w tym celu doskonale sprawdzą się różne dekoracje, takie jak lampki, kolorowe półki, np. w kształcie domku czy Bambi, obrazki na ścianach czy drewniane toaletki, które pokochają wszystkie księżniczki. Wybierz 2-3 kolory i dobierzcie mebelki oraz ozdoby właśnie w tych odcieniach. Zwróć uwagę na fakturę i materiał, z którego zostało wykonane wyposażenie pokoju dziecka. Najlepiej, aby było miękkie, solidne i kolorowe. Niech pokój Twojego dziecka aż tryska pozytywną energią i zachęca do wspaniałej zabawy.