Twoje dziecko boi się ciemności i nie wiesz, co należy z tym zrobić? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł, aby ograniczyć strach swojego malucha. Nie ma sensu bagatelizować całkowicie tego problemu, nawet jeśli prędzej czy później zniknie.

Co to jest lęk rozwojowy i czy należy się go obawiać?

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje w psychologii takie pojęcie, jak lęk rozwojowy. Wyróżnia się on tym, że dotyka zdecydowaną większość maluchów na różnych etapach ich życia. Nie zawsze musisz się tym martwić, gdyż po prostu Twoje dziecko będzie musiało sobie z nimi poradzić w naturalny sposób. Jednak nie oznacza to, że musisz stać obojętnie, kiedy maluch się boi. Koniecznie skorzystaj z naszych porad, aby dziecko czuło się swobodnie i pewnie w swoim pokoju o każdej porze dnia i nocy.

Jak pokonać strach przed ciemnością u dziecka? Te przedmioty w tym Ci pomogą

Zapewne Twoje dziecko potrzebuje po prostu czasu, a strach przed ciemnością to jedynie etap, przez który musi przejść. Jednak musisz zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy. Kluczowe jest zapewnienie maluchowi poczucia, że jest bezpieczne we własnym domu, a także w swoim pokoiku. W dodatku koniecznie powinien otaczać się wśród przedmiotów, które lubi. Dlatego właśnie przygotowaliśmy sprawdzony zestaw, który możesz wykorzystać, gdy Twoje dziecko boi się ciemności.

Lampka nocna

Lampka nocna to klasyka, której nie może zabraknąć w pokoju niemowlaków i małych dzieci. Maluszki lubią, gdy jest ona w nocy zapalona, choć oczywiści nie zaświecaj jej, jeśli maluch nie boi się ciemności. W naszym sklepie internetowym Tutula możesz zakupić różne lampki nocne, oto kilka ciekawych i w pełni bezpiecznych opcji:

Zaletą wysokiej jakości ledowych lampek nocnych jest to, że maluch na pewno się nie poparzy, gdy je dotknie. Ciekawą opcją są lampki drewniane, które są bezpieczne i najczęściej można je powiesić na ścianie jako praktyczna ozdoba. Tutaj przykładem jest lampka w kształcie balona, choć oczywiście dostępnych jest znacznie więcej tego typu modeli.

Usypiacze

Jeśli maluch ma problem z tym, aby usnąć, to świetnie mogą sprawdzić się usypiacze. Najlepiej pozostań w pokoju, zanim dziecko uśnie, a dzięki temu znacząco ograniczysz jego obawę przed ciemnością. Świetnym przykładem jest dostępna w naszym sklepie Zazu szumiąca przytulanka królik. Z jednej strony emituje ona bicie serca, co uspokaja dziecko, a do tego sprawia, że maluch może posłuchać 4 różnych kołysanek, które przyspieszają zaśnięcie. Usypiacz jest też wykonany z miękkiego materiału, dzięki czemu może posłużyć jako przytulanka.

Maskotki

Nie wiesz, jak pokonać strach przed ciemnością u dziecka? Niezawodne będzie dodanie maluchowi więcej pewności siebie i odwagi. W tym świetnie sprawdzi się towarzystwo. Najlepiej zatem kup dla dziecka maskotkę, która stanie się jego wiernym przyjacielem również w nocy. Sprawdź naszą bogatą ofertę maskotek – od szumiących poduszek, po zabawki sensoryczne, maskotki w kształcie słoni czy gwiazdek itd.