Gorące promienie słoneczne są często przyjemne, ale jednocześnie stanowią spore zagrożenie dla delikatnej, dziecięcej skóry. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona maluchów w trakcie zabawy na podwórku. Krem z filtrem i czapka to całkowite minimum. Sprawdź, jednak jak jeszcze możesz chronić dziecko przed słońcem, kiedy bawi się w ogrodzie.

4 zabawki, które chronią dziecko przed słońcem w trakcie zabawy

Lato i wiosna to czas, kiedy wreszcie można wyjść z dzieckiem na dwór i pozwolić mu na szalone zabawy w ogródku. Jednak w tym czasie promienie słoneczne są też wyjątkowo groźne. Dlatego koniecznie musisz chronić malucha nie tylko przed udarem słonecznym, ale też po prostu przed przegrzaniem się, pojawianiem się przebarwień skórnych czy też przed bólem głowy. Dokładnie przejrzeliśmy nasz asortyment, który dostępny jest w sklepie Tutula i okazało, że mamy wiele zabawek, które możesz rozłożyć na dworze, ale też jednocześnie zabezpieczyć dziecko jak najbardziej przed słońcem. Oto kilka propozycji.

Kokon/ Huśtawka

Jeśli tylko masz taką możliwość, zamontuj na dworze kokon, który jest modyfikacją standardowej huśtawki. Dzięki temu, że dookoła siedziska zamontowano tkaninę żeglarską, to maluch będzie chroniony przed słońcem. Poza tym to także znakomite zabezpieczenie przed wypadnięciem z huśtawki. Przy okazji dziecko może usiąść w środku lub nawet częściowo położyć się, aby na chwilę odpocząć, poczytać książeczkę czy pobawić się lalką.

Domek dla dzieci

To prawdziwy hit! Tak, kiedy zdecydujesz się zakupić domek dla dzieci, który jednocześnie staje się drewnianym placem zabaw, to na pewno spełnisz jego marzenie. Do domku można wejść, aby się schronić przed słońcem lub też usiąść na ławeczce, która znajduje się na parterze, gdzie panuje cień. W zestawie jest też zjeżdżalnia, która zapewni wiele frajdy.

Namioty

Jak już wcześniej pisaliśmy zabawa w namiotach, które można rozkładać w domu czy poza nim, to gwarancja uśmiechu na twarzy Twojego dziecka. Jednak nie wiemy, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że namioty dla dzieci, które rozkładane są w ogrodzie, to coś więcej. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że stanowią doskonałe miejsca, gdzie Twoja pociecha może rozłożyć zabawki i bawić się jak chce, ale przy tym nie siedzieć na pełnym słońcu.

Pamiętaj też o tym, że takie rozwiązanie może też znakomicie sprawdzić się na plaży, gdyż dziecko również tam nie powinno długo mieć styczności bezpośrednio z promieniami słonecznymi.

Gry kreatywne

Tak, dobrze przeczytałeś. Do południa, kiedy słońce świeci najintensywniej, najlepiej znajdź taką formę zabawy dla dziecka, która nie wymaga wiele ruchu, ale jednocześnie pochłonie go całkowicie. W tym celu najlepiej sprawdzą się właśnie gry kreatywne czy logiczne. Koniecznie rozłóż kocyk pod drzewem czy usiądźcie na zadaszonym tarasie lub na balkonie i rozpocznijcie tę stymulującą zabawę. Zresztą to także doskonały sposób, który sprawdza się na wakacjach, gdyż gry nie zajmują wiele miejsca i mogą być przeznaczone dla całej rodziny. Doskonałym przykładem są wtedy puzzle, domino czy memory. Jeśli masz więcej obowiązków na głowie, to możesz wybrać coś, czym dziecko zajmie się samodzielnie, np. rysowaniem na tablicach kredowych.