Chcesz, żeby Twoje dziecko już od najmłodszych lat miało kontakt z muzyką? To bardzo dobrze, ponieważ dzięki niej skutecznie rozwiniesz jego wyobraźnię, zwiększysz wrażliwość malucha, ale też wpłyniesz pozytywnie na jego rozwój. Pomogą Ci w tym instrumenty muzyczne dla dzieci, ponieważ łączą w sobie naukę z zabawą. Dowiedz się, jakie instrumenty sprawdzą się najlepiej i zaszczep w maluchu miłość do muzyki.

Jak muzyka wpływa na rozwój dziecka?

Szczególnie do 5-6 roku życia muzyka ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego postaraj się o to, żeby w tym wieku maluch miał jak najczęstszy kontakt z przeróżnymi dźwiękami, a także z przeróżnymi melodiami. Zastanawiasz się, dlaczego jest to tak ważne? Otóż muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Poza tym poprawia pamięć, koncentrację oraz poprawia podzielność uwagi. Zwróć jedynie uwagę na to, iż największy wpływ na malucha ma muzyka klasyczna, ponieważ czyste dźwięki instrumentów najskuteczniej oddziałują na dziecko. Podczas jej słuchania zwiększa się też kreatywność i wyobraźnia najmłodszych, zatem warto już od wczesnych lat zaprzyjaźnić malucha z muzyką.

Instrumenty muzyczne dla dzieci — co wybrać?

Nie musisz ograniczać się jedynie do puszczania dziecku muzyki klasycznej. W końcu maluch znudzi się takimi dźwiękami, dlatego postaw na instrumenty muzyczne dla dzieci, które są nie tylko bezpieczne, ale też sprawiają naprawdę wiele radości. Dzięki temu maluch z ogromną radością będzie się otaczał muzyką. W sklepie Tutula znajdziesz przeróżne modele dostosowane do dzieci w różnym wieku, więc już od najmłodszych lat możesz zacząć rozwijać pasję do muzyki u malucha. Pamiętaj też o tym, aby zdecydować się na odpowiedni instrument, który wzbudzi jeszcze większą ciekawość.

Gitara

Prawdziwa klasyka, czyli mała gitara, która jest dostosowana do wzrostu dziecka. Dzięki temu instrumentowi maluch pozna różne dźwięki, ale też poczuje się jak prawdziwa gwiazda. Poza tym obecność strun przyczyni się do tego, że dziecko nauczy się dokładności, precyzji oraz powtarzalności. Zwróć również uwagę na to, iż kolorowe gitary jeszcze bardziej przyciągną uwagę malucha, a także zachęcą do częstszego grania.

Tamburyn

Jednym z najpopularniejszych instrumentów muzycznych dla dzieci jest właśnie tamburyn. W końcu jego budowa, a także dźwięki, jakie wydaje, wzbudzają ogromne zainteresowanie u maluchów. Dodatkowo możesz nauczyć dziecko wielu ruchów, które sprawią, że z instrumentu popłyną różne dźwięki.

Marakas

Szukasz pierwszego instrumentu dla malucha? Zatem postaw na marakas, ponieważ jest dostosowany do dzieci już od 1,5 roku życia. Poza tym swoim wyglądem przypomina grzechotkę, więc maluch jeszcze chętniej będzie sięgał po marakas. Poza tym ten instrument wydaje naprawdę przyjemne dźwięki, które wzbudzają ciekawość i rozwijają.


Flet

Zauważ, że flet to jeden z tych instrumentów dla dzieci, który wymaga precyzyjnych ruchów, a także uczy podzielności uwagi. W końcu maluch zauważy, że wykonywanie kilku czynności jednocześnie doprowadza do konkretnego efektu w postaci różnych dźwięków. Poza tym drewniane flety są przyjazne dla dzieci, a swoim uroczym wyglądem uprzyjemniają każdą chwilę z muzyką.