Muzyka rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność, logiczne myślenie, uwrażliwia, ale też poprawia zdolności motoryczne oraz polepsza słuch. Jak widzisz, gdy zakupisz instrumenty muzyczne dla dzieci, zapewnisz swoim pociechom wiele korzyści, które pozytywnie wpłyną na ich prawidłowy rozwój. Sprawdź, zatem, jakie instrumenty warto podarować dziecku.

Jakie instrumenty muzyczne dla dzieci wybrać?

Zadbaj o rozwój swojego dziecka poprzez muzykę. Wybierz w tym celu instrumenty muzyczne, które mogą najbardziej przypaść do gustu dziecku. Nie wiesz, jakie warto wybrać? Być może dobrym pomysłem będą instrumenty muzyczne, na których dzieci grają w przedszkolu. Niezależnie od wieku  dziecka koniecznie przejrzyj naszą ofertę, dostępną w sklepie Tutula, bo znajdziesz tutaj naprawdę różne instrumenty muzyczne dla dzieci i spośród nich wybierzesz idealny produkt dla swoich pociech. Oto kilka popularnych instrumentów muzycznych, które warto wybrać dla dzieci:

Gitara klasyczna

Gitara to najpopularniejszy instrument muzyczny. Jeśli Twoje dziecko chce naprawdę nauczyć się grać na jakimś instrumencie, to koniecznie wybierz dla niego gitarę klasyczną. Nie wiesz, jaka gitara dla dziecka 8 lat? Dostosuj model do wzrostu dziecka oraz do tego, czy dziecko chce pograć dla zabawy, czy naprawdę chce się uczyć gry z nauczycielem. Warto zacząć od drewnianej gitary klasycznej dla dzieci z 6 strunami.

Zestaw instrumentów muzycznych dla dzieci

Masz w domu wesołą ferajnę? W takim razie koniecznie podaruj im cały zestaw, który zawiera instrumenty muzyczne dla dzieci, takie jak cymbałki, flet, tamburyn, marakasy oraz harmonijkę. Pozwól dzieciom urządzić prawdziwy koncert w domu czy też na podwórku. Jeśli potrzebujesz jeszcze większego wyboru instrumentów, to wybierz ten zestaw z 14 instrumentami. Zdecydowanie znajdziesz tutaj m.in. instrumenty muzyczne, na których dzieci grają w przedszkolu.

Zabawkowy keyboard z mikrofonem

Twoja córka kocha muzykę i śpiew? Wybierz dla niej dziecięcy keyboard z mikrofonem. Taka zabawka oswaja z muzyką, ale też zapewnia wiele frajdy. Świetnie sprawdzi się już od ok. 3 roku życia. To świetny sposób, aby zarazić dziecko miłością do muzyki.

Instrumenty muzyczne dla dzieci – sklep Tutula

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki instrument muzyczny dla dzieci warto wybrać. Jednak pozostaje jeszcze jedna kwestia, czyli wybranie miejsca, gdzie będzie można kupić instrumenty muzyczne dla dzieci. Sklep Tutula to miejsce, gdzie znajdziesz szeroką ofertę dostosowaną do dzieci w różnym wieku.

Podczas kupowania instrumentów muzycznych dla dzieci warto wybrać przede wszystkim sklepy, oferujące produkty, które:

  • są atestowane lub posiadają certyfikaty, potwierdzające ich jakość,
  • zostały wykonane z drewna, dzięki temu są wytrzymałe i ekologiczne,
  • mają zachęcający i atrakcyjny wygląd, zachęcający dzieci do grania na instrumentach muzycznych,
  • dopasowano pod względem wielkości do wzrostu i wieku dziecka,
  • są bezpieczne i malowane farbami, nieszkodzącymi dzieciom.