Coraz wyższa temperatura za oknem sprawia, że pomału czas zachęcić maluchy do spędzania czasu na zewnątrz. Łapanie promieni słonecznych i wdychanie świeżego powietrza pozytywnie wpływają na rozwój i budowanie odporności dziecka. Dlatego czas przygotować maluchowi jego kącik w ogrodzie. Niezawodnym rozwiązaniem na początku będzie na pewno huśtawka ogrodowa dla dziecka. Sprawdź, jakie modele warto wybrać i na co zwracać uwagę, aby zagwarantować maluchowi bezpieczeństwo i frajdę.

Huśtawki ogrodowe dla dzieci – 4 rodzaje, jakie sprawdzą się dla dzieci

Wszystkie poniższe huśtawki ogrodowe dla dzieci możesz zakupić w naszym sklepie internetowym Tutula.

Krzesełka brazylijskie

Masz taras lub stabilne drzewo w ogrodzie? W takim razie możesz zawiesić dla swojego dziecka krzesełko brazylijskie. Z powodzeniem może zastąpić huśtawkę, hamak i standardowe krzesełko. Najlepiej sprawdzi się dla dzieci, które uwielbiają oglądać czy już czytać książeczki. To jeden z tych modeli, które akurat faktycznie może sprawdzić się również w kolejnych latach życia dziecka.

Huśtawka ogrodowa bocian

Kolejną naszą propozycją jest słynna huśtawka bocian. Możesz zamontować ją w ogrodzie, aby stworzyć dla swojego malucha prawdziwy plac zabaw. Uwaga te modele nie mają oparcia, dlatego wymagają opieki rodzice i najlepiej wybrać je dla dzieci, które potrafią już pewnie i stabilnie siadać. Zalecamy od 4. do 5. roku życia. Jej udźwig to aż 100 kg, zatem Twoje dziecko będzie mogło przez wiele lat z niej korzystać.

Drewniana huśtawka

Tym razem proponujemy huśtawkę drewnianą w kształcie konika. To model kubełkowy, ale dodatkową frajdą jest to, że przód wygląda jak konik. Ponadto zamontowano tutaj miejsce, gdzie maluch może położyć stopy, aby zyskał większą wygodę. Warto dołożyć własną poduszeczkę. Zalecana od 1. roku życia.

Huśtawka kubełkowa 3w1 Velvet dla najmłodszych

Poszukujesz idealnej pierwszej huśtawki ogrodowej dla dzieci? W takim razie świetnie sprawdzi się huśtawka kubełkowa. Wyróżnia się tym, że ze wszystkich czterech stron ma ścianki, aby maksymalnie zabezpieczyć dziecko. Wygodna poduszka w różnych wzorach zapewni maluszkowi wygodę.

Huśtawka ogrodowa dla dzieci do zawieszenia – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze jest oczywiście jakość wykonania huśtawki ogrodowej dla dziecka. Jeszcze przed dokonaniem zakupu koniecznie zwróć uwagę na to, czy wybrany model został wykonany z wytrzymałych materiałów, najlepszą opcją będzie drewno oraz certyfikowane tworzywo sztuczne. Pamiętaj też o tym, aby wybierać jedynie takie huśtawki, które mają atesty i certyfikaty jakości.

Zwróć też uwagę na to, czy huśtawka ogrodowa jest wygodna. Dodatkowe poduszki czy możliwość położenia własnych poduszek sprawi, że maluch będzie mógł w pełni cieszyć się zabawę bez ryzyka obdarć, odparzeń czy innego dyskomfortu.

Koniecznie wybieraj jedynie te huśtawki ogrodowe dla dzieci, które są dostosowane do wieku malucha. Wiemy, że zapewne chcesz zakupić produkt na lata, ale jednak w pierwszych latach życia dziecka, może takie rozwiązanie jest zbyt niebezpieczne. Podczas samego huśtania w pierwszych latach życia dziecka zawsze powinien towarzyszyć mu rodzic.