Teraz nuda już na pewno nie dosięgnie Twoją pociechę! Huśtawka do domu dla dziecka to fenomen, a jednocześnie trend. Przekonaj się, jaki model warto wybrać i dlaczego jesteśmy pewni, że huśtawka sprawdzi się w pokoju Twojego dziecka.

Dlaczego warto zamontować huśtawkę w pokoju dziecka?

Maluchy kochają dobrą zabawę i place zabaw. Łącząc obie te potrzeby, zyskujesz prostą odpowiedź, dlaczego huśtawka będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak to nie wszystko, gdyż okazuje się, że samo huśtanie potrafi bardzo pozytywnie wpłynąć na prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Oto kilka korzyści, które gwarantuje huśtanie się przez maluchy:

  • uspokojenie dziecka, dzięki czemu staje się ono mniej płaczliwe i po prostu spokojniejsze, a jego mięśnie są mniej napięte,
  • kołysanie i huśtanie sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie,
  • mózg dziecka zostaje pobudzony, dzięki czemu jeszcze szybciej będzie przyswajał różne umiejętności,
  • poprawia się równowaga i koordynacja ruchowa malucha.

Z drugiej strony huśtanie to też znakomita rozrywka, która wywołuje salwę śmiechu i nigdy się nie nudzi maluchom. Mróz za oknem czy też deszcz nie muszą pozbawiać dziecko frajdy, jaką jest huśtanie na huśtawce. Wystarczy po prostu zdecydować się na zamontowanie jej w pokoju dziecka czy też w salonie.

Oczywiście kluczowe jest to, aby zwrócić uwagę na względy bezpieczeństwa związane z samym bujaniem, a także z prawidłowym montażem zabawki i wybraniem solidnego modelu z certyfikatami bezpieczeństwa.

Huśtawka do domu dla dziecka – jaką wybrać?

Huśtawki do domu można podzielić na kilka rodzajów, jednak wśród tych najpopularniejszych są na pewno kokony i bocianie gniazda.


Kokony do huśtania

Kokony to materiałowe huśtawki, które gwarantują dziecku większe bezpieczeństwo niż klasyczne modele. W końcu niemal z każdej strony zabezpieczają one malucha przed wypadnięciem. W dodatku posiadają bardzo wygodne siedziska. Kokon sprawdzi się nie tylko do bujania, ale po prostu do siedzenia, odpoczynku czy jako miejsce do zabawy.

Oto kilka ciekawych modeli kokonów, które możesz zakupić w sklepie internetowym Tutula:

Bocianie gniazda

Alternatywą może być huśtawka zwana bocianie gniazdo. Jej okrągły lub sześciokątny kształt i spora powierzchnia sprawia, że spokojnie jednocześnie zmieści się na niej nawet dwójka dzieci. Bocianie gniazdo możesz zainstalować w domu lub w ogródku. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla starszaków, a z drugiej strony gwarantuje też większe prędkości, na których punkcie oszaleje ze szczęścia Twoje dziecko.

Koniecznie zdecyduj się na zakup następujących modeli:

Przejrzyj także huśtawki dla niemowlaków, które są komfortowe i znacznie bardziej zabudowane, by maluszek mógł korzystać z możliwości bujania w maksymalnie bezpieczny sposób.

Jesteśmy pewni, że huśtawka do domu dla dziecka to strzał w dziesiątkę, a także świetny prezent.