Gdy chcesz podarować swojemu dziecku niepowtarzalne kocyki czy pościele, które już od pierwszego dotknięcia są pełne miłości i uczucia, to zwróć szczególną uwagę na produkty handmade dla dzieci. Przekonaj się, dlaczego warto sięgać po ręcznie szyte modele, a także sprawdź, na co warto zwracać podczas ich kupowania.

Dlaczego handmade dla dzieci to dobry pomysł?

Głównym powodem, dlaczego warto wybierać produkty handmade jest wspieranie polskiego rękodzielnictwa. Zamiast kupować modele produkowane przez zagraniczne firmy, możesz okazać solidarność z lokalnymi przedsięwzięciami. Dzięki temu zyskasz też unikalne i niepowtarzalna wyroby w kreatywnych wzorach i kolorach. Poczujesz w ten sposób, że dajesz swojemu dziecku coś wyjątkowego.

Ręcznie szyte pościele, kocyki, poduszki czy śliniaki i wiele innych są wytrzymałe i przygotowane ze szczególną starannością. Podczas ich przygotowania wkładane jest w to całe serce.

Na co zwracać uwagę, wybierając produkty handmade?

Podczas kupowania produktów handmade dla dzieci zwróć uwagę przede wszystkim na ich jakość. Sprawdź dokładnie, z jakiego materiału wykonano kocyk czy pościel. Dla dzieci w każdym wieku najbezpieczniejsza będzie bawełna, gdyż jest naturalna. Do tego, jeśli poduszka posiada wypełnienie, to postaw na takie, które jest antyalergiczne, by nie powodowało reakcji alergicznych. Tutaj świetną opcją będzie na pewno wypełniacz z silikonowej włókniny.

Doskonałym potwierdzeniem jakości będzie też Świadectwo Jakości Zdrowotnej nadane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz certyfikat Fira. Wtedy zyskasz pewność, że Twoje dziecko zyska to, co najlepsze dla jego zdrowia i życia.

Jakie produkty handmade dla dzieci warto u nas kupić?

Gdy zamierzasz zakupić produkty ręcznie robione dla dzieci, to szczególnie polecamy producenta Babcia Tereska. W naszym sklepie Tutula znajdziesz wspaniałe kocyki dla niemowląt oraz zestawy pościeli dla dzieci właśnie tej marki. Oto kilka produktów, które szczególnie polecamy:

Zestaw zawiera duży i mały kocyk, 2 poduszki  40x60 oraz poduszeczkę, śliniak oraz gryzak. Został wykonany z bawełny oraz z niezwykle miłego w dotyku materiału Minky. Zapewni dziecko poczucie bezpieczeństwa i ciepła podczas snu czy spaceru na zewnątrz.

Ciekawą alternatywą na chłodne dni dla niemowlaka będzie ten magiczny zestaw. Wzór rozbudzi wyobraźnię fanom młodego czarodzieja. To opcja, która najlepiej sprawdzi się dla chłopców, jednak niema tutaj żelaznej zasady.

W doskonałej jakości i cenie możesz zakupić też w naszym sklepie zjawiskowy kocyk dla niemowląt. To handmade dla dzieci z wyższej półki. Wykonany z naturalnych materiałów, ręcznie szyty i bardzo miły w dotyku. Gdy otulisz swoje dziecko w trakcie snu lub podczas spacerów na zewnątrz tym kocykiem, to zapewnisz mu ciepło i wygodę.

Kolejna propozycja handmade dla dzieci, to ręcznie robiony kocyk, poduszeczka, śliniak i gryzak. Rozmiary 75x90 cm świetnie sprawdzą się dla niemowląt. Zyskaj gwarancję jakości, perfekcyjne wykonanie oraz pełen pozytywnej energii wzór, który świetnie ozdobi pokój dziecięcy.