Warto zadbać o to, aby dziecięce zabawy były kreatywne i rozwijające. Odpowiedzią na takie oczekiwania mogą być gry zręcznościowe dla dzieci. Zapewniają one sporo śmiechu i radości u maluchów, jak i ich rodziców. Przekonaj się, jakie gry zręcznościowe warto podarować dziecku.

Gra zręcznościowa, która uczy liczenia

Chcesz nauczyć dziecko liczenia poprzez świetną zabawę? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na drewniany zestaw do nauki liczenia. Gra została tak zaprojektowana, aby zapewnić zabawę na wiele godzin, a przy tym rozwinąć wyobraźnię oraz oczywiście zdolności matematyczne. Maluch w trakcie gry układa kulki na specjalnie przygotowanych klockach, dzięki którym nawet nie zauważa, kiedy uczy się cyfr i ich wartości.

Łowienie rybek

Twoje dziecko lubi wodę i rybki? W takim razie na pewno przypadnie mu do gustu gra, której celem jest wcielenie się w rolę wędkarza i łowienie ryb oraz uroczych kaczuszek. Tego typu gra zręcznościowa dla dzieci zawiera zarówno zbiornik, do którego należy nalać wodę, jak i dwie wędki oraz rybki i kaczuszki. Do tego dzięki przyciskom można zmieniać cyrkulację wody oraz włączyć muzykę.

Zwierzątka do sznurowania

Ciekawą grą zręcznościową dla dzieci w każdym wieku są zwierzątka do sznurowania 5 w 1. Świetnie sprawdzą się w podróży, na dworze czy w domu w ramach wyciszenia. W zestawie znajduje się 5 przeuroczych zwierzątek, które posiadają specjalne otwory, przez które należy przekładać kolorowe sznureczki. Do sznurowania potrzeba skupienia, koncentracji, ale też wyobraźni. Dzieci uczą się w ten sposób wyciszania, samodzielności oraz cierpliwości. Trenują również zdolności manualne oraz koordynację ruchowo-wzrokową.

Tradycyjna gra zręcznościowa – rzucanie do celu

Nie ma bardziej znanej i uwielbianej gry zręcznościowej, niż rzutki do celu. Jak sama nazwa wskazuje, zasady gry polegają na rzucaniu sznurkowych obręczy na słupki w tym samym kolorze. Najlepiej rozłożyć ją na dworze i zaprosić kilka osób do wspólnej zabawy. Dzieci nie tylko zyskają wiele frajdy, ale też będą mogły potrenować celność, zdolności manualne czy też poczuć odrobinę zdrowego współzawodnictwa.

Spadająca kura

Kiedy zdecydujesz się zakupić dziecku grę zręcznościową Spadająca kura, to szybko przekonasz się, że dom wypełni się jego śmiechem. Celem gry jest zbudowanie ściany ze specjalnie przygotowanych bloczków, ustawienie u góry kury i krok po kroku na wyciąganiu cegieł ze ściany. Najważniejsze jest to, żeby ściana nie runęła. Potrzeba do tego sporo precyzji, ale też kreatywności i przemyślanej strategii.

Deska do balansowania

Twoje dziecko kocha ruch i aktywne spędzanie czasu wolnego? Zatem koniecznie wybierz bardziej nietypową grę zręcznościową, jaką jest deska do balansowania. Zapewnia wiele satysfakcji, uczy koordynacji ruchowej oraz równowagi. Maluch może też dzięki niej zadbać o prawidłową postawę czy o rozwój mięśni. Najważniejsze jest jednak to, że deska jest bezpieczna, a mnogość jej zastosowań sprawia, że maluch może cieszyć się nią przez wiele długich lat.

Jak sądzisz, która gra zręcznościowa dla dzieci sprawi największą przyjemność Twojemu maluchowi?