Już od najmłodszych lat możesz wpływać na pamięć oraz koncentrację malucha. W końcu wystarczy, że postawisz na odpowiednie zabawy i gry edukacyjne dla dzieci. Dzięki temu w przyszłości nauka będzie dla niego znacznie łatwiejsza, a także przyjemniejsza. Dlatego już teraz zadbaj o wybór właściwej rozrywki i zapewnij lepszy start swojemu dziecku.

4 gry edukacyjne, które pokocha każdy maluch

Chcesz odkryć nowe talenty Twojego dziecka, a może pragniesz rozwijać jego inteligencję? W każdym z tych przypadków pomogą Ci gry edukacyjne. W końcu maluch najlepiej i najskuteczniej uczy się właśnie poprzez zabawę. Dlatego stawiając na zabawy zmuszające do myślenia, zadbasz o jego prawidłowy rozwój, a przy tym spędzisz naprawdę przyjemny czas ze swoim dzieckiem. W końcu każdą chwilę możesz wykorzystać nie tylko do rozrywki, ale też do nauki. Dlatego przekonaj się, jakie gry spodobają się maluchowi, a przy tym poprawią jego koncentrację, pamięć oraz kreatywność.

Gra memory

Nie ma lepszego sposobu na ćwiczenie dziecięcej pamięci, niż gra memory — tym bardziej, jeżeli jest dostosowana do wieku malucha. Wtedy na pewno z wielką ochotą będzie patrzył na kolorowe obrazki z wizerunkami zwierząt, owadów lub zabawnych ilustracji. Gdy Twoje dziecko podrośnie, możesz też spróbować trudniejszych wersji, które oferuje sklep Tutula. Dzięki takiej grze dziecko nauczy się rozróżniać gatunki drzew, a nawet pozna podstawy chemii. Taka zabawa pokaże, jak przy pomocy skojarzeń można bardzo szybko zdobyć wiedzę — nie tylko podstawową, ale też bardziej zaawansowaną.

 

Puzzle

Czas na prawdziwą klasykę wśród gier edukacyjnych dla dzieci, czyli puzzle. W końcu przy ich pomocy bardzo szybko nauczysz malucha, jak łączyć poszczególne elementy, by do siebie pasowały. Jeszcze bardziej zachęcisz dziecko do skorzystania z tej zabawki, jeżeli postawisz na puzzle w kształcie zwierząt lub na wersje z podobiznami ulubionych postaci z bajek. Pamiętaj również o tym, że puzzle to doskonały sposób na naukę rozróżniania poszczególnych zwierząt, kolorów lub liter. Dzięki temu dziecko jeszcze szybciej to zapamięta.

Gry zręcznościowe

Bez problemu dopasujesz gry zręcznościowe do wieku dziecka. Dzięki temu stanowią jedną z najbardziej uniwersalnych zabaw edukacyjnych. Dla maluchów wybierz kostki edukacyjne, dzięki którym poznają cyfry, kolory oraz kształty. Natomiast starsze dzieciaki ucieszą się z bardziej wymagających gier typu curling stołowy lub deska do balansowania. W ten sposób wypracują odpowiednie zachowania, które doprowadzą je do wygranej. Przy tym dziecko nauczy się precyzji i cierpliwości.

Kolorowe sortery

Kolejnym przykładem gier edukacyjnych dla dzieci, które rozwijają zdolności myślenia, pamięć oraz łączenie poszczególnych przedmiotów są sortery. Takie zabawki służą przede wszystkim do rozpoznawania kształtów i kolorów, a następnie wkładania poszczególnych klocków w odpowiednie miejsca. Zadbaj o to, by wybrać kolorowe sortery, bo właśnie wyróżniający się design sprawi, że dziecko z jeszcze większą łatwością będzie zapamiętywało, jak należy łączyć poszczególne klocki. Poza tym kolorowe gry sprawią mu też ogromną radość.