W tym roku trzeba pogodzić się z tym, że ferie zimowe spędzamy w domu. Wielu rodziców do tego wszystkiego pracuje też zdalnie. Jak zapanować nad tym chaosem i z jednej strony zająć się pracą, a z drugiej zorganizować bezpieczny odpoczynek dla dzieciaków w domu? Najlepiej poznaj kilka zabawek, które sprawdzą się w różnych sytuacjach podczas ferii zimowych w domu, aby praca zdalna nadal była efektywna, a dziecko zadowolone.

Podzieliliśmy zabawki według różnych sytuacji, w których możecie się znaleźć, kiedy Wasz dom stanie się jednocześnie kurortem wypoczynkowym oraz biurowcem. Sprawdź, czy Twoje maluchy mają zabawki, które można przypisać do tych kategorii, jeśli jakichś brakuje, to koniecznie przejrzyj ofertę sklepu Tutula, aby żadna sytuacja już Cię nie zaskoczyła. Niech te 2 tygodnie w domu będą pozytywnym, produktywnym i bezstresowym czasem.

Kiedy potrzebujesz ciszy podczas pracy

Jeśli podczas pracy potrzebujesz się skupić, ale Twoje dzieci są na tyle małe, że musisz mieć je cały czas na oku, to znajdź im rozwojowe i ciekawe zajęcie. Tutaj znakomitą pomocą staną się sztalugi i zestawy artystyczne. Kiedy Twoje dziecko ma wybujałą wyobraźnię czy po prostu nadal jest w fazie rysowania i malowania, to koniecznie to wykorzystaj! Nawet nie zauważycie, jak przyjemnie minie Wam czas, a Ty ze spokojem zajmiesz się swoją pracą.

Kiedy chcecie pobyć razem

Popołudniami czy wieczorami postarajcie się spędzić też trochę czasu razem. W zacieśnianiu więzi rodzinnych doskonale pomogą gry edukacyjne. Dobrą alternatywą będzie też budowanie z kloców czy układanie puzzli. Z jednej strony pobędziecie razem, a z drugiej dziecko zyska nową dawkę wiedzy oraz rozwinie swoją wyobraźnię.

Kiedy chcecie pobyć na zewnątrz

Raz na jakiś czas zrób sobie przerwę i zabierz dziecko na spacer. Chwila świeżego powietrza na pewno podniesie Twój poziom kreatywności i zwiększy Twoją produktywność. Zadbaj też o to, żeby Twoje dziecko było aktywne nawet w trakcie ferii w domu. Dlatego pozwól mu zabrać na spacer rower czy hulajnogę. Dla najmłodszych dzieci sprawdzają się oczywiście rowerki biegowe. Kiedy dziecko zmęczy się w trakcie spaceru, to będzie miało też mniej siły na szaleństwa w domu, które mogłyby przeszkodzić Ci w pracy.

Kiedy drobne hałasy podczas pracy Ci nie przeszkadzają

Dla kilkulatki strzałem w dziesiątkę będzie zabawa lalkami typu Barbie albo jeszcze mniejszymi. Jednak duże znaczenie mają też dodatki, które uatrakcyjniają zabawę i przede wszystkim ją wydłużają! Oczywiście doskonałą opcją są domki dla lalek – dostępne w tak wielu rozmiarach i odsłonach. Jeśli Twoje dziecko jeszcze go nie ma, to koniecznie przyjrzyj się naszym drewnianym domkom, które bez reszty zajmą Twoją córką na wiele godzin.

Z kolei dla chłopców sprawdzą się na pewno warsztaty. Dzięki nim dziecko nabierze zdolności manualnych – nauczy się przykręcać i odkręcać śruby, pozna najważniejsze narzędzia czy zbuduje proste konstrukcje. To doskonały sposób na zachęcenie chłopca do samodzielnej zabawy.