Szukasz alternatywy dla plastikowych zabawek? W końcu sztuczne tworzywo nie tylko szkodzi środowisku, ale też często stanowi zagrożenie dla dzieci. Dlatego coraz większą popularność zyskują ekologiczne zabawki, które są wykonane z drewna. Dzięki nim Twój maluch będzie mógł bawić się kolorowymi, bezpiecznymi i naprawdę uroczymi zabawkami. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na przyjazne dla środowiska przedmioty, a także jakie zabawki sprawią dziecku najwięcej radości.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne zabawki?

Na pewno bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla Ciebie najważniejsze, dlatego chcesz zadbać o to, by również zabawki nie stanowiły dla niego żadnego zagrożenia. Właśnie z tego powodu tak chętnie wybierane są drewniane przedmioty typu klocki, kolejki, tory samochodowe itp., które na pewno doskonale pamiętasz ze swojego dzieciństwa. Takie eko zabawki zazwyczaj pochodzą od krajowych dostawców, posiadają wszystkie atesty, a do malowania wykorzystano farby bezpieczne dla maluchów. Poza tym takie zabawki mają odpowiedni kształt i rozmiar nawet dla najmłodszych. Istotne jest również to, że drewno jest trwalsze od plastiku, dzięki czemu nie musisz przejmować się tym, że jakiś fragment zabawki odpadnie, przez co dziecko mogłoby się zakrztusić lub skaleczyć.

Jakie eko zabawki ucieszą dziecko?

Na rynku znajdziesz wiele ciekawych ekologicznych zabawek wykonanych z drewna, które spodobają się nie tylko Tobie, ale też maluchowi. Ważne jest tylko to, żebyś zawsze wybierała sprawdzonych producentów, ponieważ to właśnie oni zapewnią bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Takie zabawki znajdziesz w sklepie Tutula, więc Twój maluch na pewno dostanie to, co dla niego najlepsze. Dowiedz się też, jakie zabawki są obecnie najpopularniejsze — ze względu na możliwości rozwojowe, bezpieczeństwo oraz design.

Klocki drewniane

Prawdziwa klasyka, czyli klocki, które są wykonane z drewna — właśnie takie zabawki już od lat cieszą się największym powodzeniem. Przy ich pomocy maluch może wybudować wszystko, czego akurat zapragnie. Poza tym możesz bez problemu zaangażować się we wspólną zabawę i razem z dzieckiem zająć się tworzeniem twierdzy, drogi, zamku itp. Zauważ też, że klocki drewniane mogą mieć różny kształt i kolor, dzięki czemu maluszki mogą poznać nowe figury i dodatkowo zaciekawisz je ciekawymi barwami.

Huśtawka drewniana

Huśtawkę możesz powiesić nie tylko w domu, ale też na dworze, dzięki czemu dziecko może doskonale bawić się na świeżym powietrzu. Ważne jest tylko to, żebyś wybierała huśtawkę, która spełnia wszystkie wymagania techniczne i atesty bezpieczeństwa. Zwróć również uwagę na trwałość materiału oraz dopasowanie do wieku dziecka. W przypadku małych dzieci wybierz model z oparciem, ponieważ zapewni im to stabilność w trakcie huśtania.

Drewniane instrumenty muzyczne

Jakość i bezpieczeństwo zabawek jest szczególnie ważna, jeżeli wiesz, że dziecko będzie wkładało do ust taki przedmiot. Właśnie z tego powodu koniecznie wybieraj ekologiczne instrumenty muzyczne typu flet i harmonijka. Dzięki temu nie tylko zapewnisz maluchowi ciekawą i rozwojową zabawę, ale też zyskasz pewność, że nie będzie miało tak bezpośredniej styczności ze sztucznym tworzywem.