Chcesz podarować swojej córce, synowi lub wnukom wyjątkowy prezent? Gorąco polecamy zwrócić uwagę na edukacyjne prezenty dla dzieci. Dzięki nim zadbasz o prawidłowy rozwój swojego maluszka, a przy tym gwarantujemy, że zapewnisz mu sporo frajdy.

Tym razem proponujemy zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy. Sprawdź, jakie propozycje będą najlepsze w tym przedziale wiekowym.

Dlaczego warto podarować dziecku zabawki edukacyjne?

Świadome kupowanie zabawek to kluczowa sprawa. Warto zadbać o to już od najmłodszych chwil życia dziecka. Zgodnie z najnowszymi badaniami wychodzi na to, że każde kolejne doświadczenie, a w tym właśnie zabawa mają znaczący wpływ na prawidłowe rozwijanie się Twoje szkraba. Chcesz ułatwić mu ten proces? Najlepiej zatem połączyć zabawę z nauką. Jak? Kupując odpowiednie zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy.

Zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy – ranking

W naszym sklepie internetowym Tutula znajdziesz praktyczne zabawki, które zainteresują, rozwiną i wywołają uśmiech na twarzy Twojego maluszka. Jeśli przy okazji szukasz pomysłu na edukacyjne prezenty dla dzieci, to zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji:

  1. Mata edukacyjna kojec w kształcie żółwia

Wybierając zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy, postaw na produkty praktyczne i bezpieczne dla maluszków. Dobrym pomysłem będzie mata edukacyjna, która jednocześnie jest kojce. To doskonałe miejsce do odpoczynku i zabawki dla dzieciaczka. Ozdobny kształt i kolorowe zawieszki oraz piłeczki na pewno przypadną do gustu maluszkowi. Produkt zawiera certyfikaty bezpieczeństwa.

  1. Mata edukacyjna kojec w kształcie lwa

Alternatywą może być mata edukacyjna lew w ciepłych, żółtych kolorach. Ten produkt może stać się bardzo praktyczną ozdobą pokoju dziewczynki. Doskonale dopasuje się do pokoików, gdzie króluje motyw dżungli i zwierzątek.

  1. Zabawki sensoryczne Safari

Maskotki sensoryczne to doskonałe zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy. Polecane dla maluszków poniżej 1. roku życia. Ich zadaniem jest pobudzenie zmysłu wzroku, słuchu i dotyku i dziecka. Maskotki mają przyjazną fakturę i kształty, dlatego mogą posłużyć zarówno jako ulubiona maskotka Twojego dziecka, jak i jako gryzak. Może to być doskonały edukacyjny prezent dla dziecka od dziadków czy chrzestnych. Produkt zawiera certyfikaty jakościowe i bezpieczeństwa.

  1. Tablica minipulacyjna

Na koniec zostawiliśmy prawdziwą perełkę, ale już na wstępie chcielibyśmy podkreślić, że to dobry wybór raczej dla nieco starszych niemowlaków, bliżej pierwszych urodzin i więcej. Zatem takie zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy będą nastawione bardziej przyszłościowo dla dzieci, co też może być świetnym wyborem.

Tablica zaspokaja ciekawość dziecka. Uczy sprawności oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Maluch dowiaduje się w ten sposób, jak używać dzwonek, włącznik do światła, jak sznurować buty itd. Dobrym pomysłem będzie zamontowanie jej do ściany. Tablice manipulacyjne to znakomite edukacyjne prezenty dla dzieci.