Dziecko przy pomocy zabawy poznaje świat, uczy się i rozwija. Dlatego tak ważne jest to, by maluch spędzał swój wolny czas w kreatywny sposób. Dzięki temu już wkrótce zobaczysz, jak nabywa kolejne umiejętności. Nie oznacza to jednak, że masz zaplanować dziecku cały jego dzień, bo grafiki go tylko zniechęcą i stłamszą. Po prostu postaw na radosną wersję edukacji i wybierz zabawki typu konik na biegunach, które rozwijają wyobraźnię.

Dlaczego zabawa jest tak ważna w życiu dziecka?

Zbyt wiele obowiązków i zajęć dodatkowych to najlepsza droga ku zniechęceniu dziecka do nauki, ale też pozbawienia go dzieciństwa. Na pewno nie chcesz, by to się stało, dlatego tak ważne jest to, żeby zapewnić mu czas na zabawę — właśnie coś tak prostego może dać temu małemu człowiekowi wiele spokoju, bezpieczeństwa oraz radości. Pamiętaj jednak, że zabawa również może mieć wartość edukacyjną. W końcu nawet specjaliści podkreślają, że dziecięcy umysł jest „jak chłonna gąbka lub naczynie, które czeka, aby je wypełnić wiedzą”. To właśnie w Twoich rękach jest rozwój dziecka i od Ciebie zależy czy dasz mu narzędzia wspomagające zdobywanie kolejnych umiejętności, poznawanie świata, a przy tym rozszerzanie wiedzy.

Jakie zabawki mają wartość edukacyjną?

Półki sklepowe są wypełnione zabawkami, które wysyłają dzieciom zbyt wiele bodźców. Przez to ich kreatywność oraz zdolności analityczne nie mają szans na rozwój. Dlatego omijaj przedmioty śpiewające, mówiące, a nawet myślące za dziecko. W końcu w ten sposób maluchy dostaną wszystko na tacy, a to z kolei może opóźnić ich rozwój. O wiele lepiej sprawdzają się zabawki edukacyjne, które są stosunkowo proste, ale naprawdę stymulują dzieciaki. Spośród nich wybraliśmy dla Ciebie zabawki o największej wartości edukacyjno-rozwojowej.

Konik na biegunach pobudzający wyobraźnię

Podaruj dziecku zabawkę, która pozwoli mu nie tylko radośnie spędzić czas, ale też stworzy doskonałe warunki do poruszenia jego wyobraźni. Właśnie taki jest konik na biegunach, czyli dobrze znana Ci zabawka. W końcu nawet krótka chwila spędzona na grzbiecie tego rumaka pozwoli dziecku wymyślić przeróżne historie. Przy okazji poprawi jego zmysł równowagi, ale też zadba o jego poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie jeżeli wybierzesz konia na biegunach pokrytego przyjemnym i miękkim materiałem, do którego dziecko będzie mogło się przytulić.

Tablice manipulacyjne

Czasem dziecku potrzeba naprawdę niewiele, żeby zyskać doskonałą zabawkę edukacyjną. Takim przykładem jest tablica manipulacyjna, którą znajdziesz w sklepie Tutula. Poszczególne wersje tablic mogą posłużyć nie tylko do nauki alfabetu, liczenia, ale nawet do układania zdań. Przy jej pomocy maluch może nauczyć się wyrażać swoje emocje. Wystarczy, że zapisze tam słowa, które określają jego obecny nastrój bądź humor.

Gry zręcznościowe             

Doskonałym sposobem na rozwój maluchów są gry edukacyjne. Najlepiej sprawdzają się wersje zręcznościowe bądź zabawki typu memory. Dzięki nim dziecko może nie tylko spędzić czas razem z Tobą, ale również ćwiczyć pamięć i strategiczne myślenie. Takie umiejętności na pewno przydadzą mu się w przyszłości.