Która dziewczynka nie marzy o pięknym zamku, willi czy po prostu o luksusowym domku dla swojej ukochanej lalki. Dla większości małych księżniczek ta jedna zabawka jest w stanie zapewnić zabawę na wiele godzin czy nawet lat. Drewniany domek dla lalek to hit ostatnich lat – przekonaj się, dlaczego warto podarować go córce, wnuczce czy chrześnicy. Koniecznie sprawdź też, jakie domki warto kupić w sklepie online Tutula.

Dlaczego warto kupić dziewczynce domek dla lalek?

Po pierwsze domek dla lalek to zabawka, którą Twoje dziecko będzie mogło bawić się przez wiele lat. Często sięgają po nią też dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym i miło spędzają w ten sposób swój wolny czas.

Poza tym domki dla lalek, które są wykonane z drewna, wykorzystują ekologiczny materiał, więc nie szkodzą środowisku naturalnemu. Kupując je, możesz zatem przyczynić się do ograniczenia ilości zalegającego plastiku. W dodatku są one znacznie trwalsze i bezpieczniejsze.

Na koniec warto też zwrócić uwagę na fakt, że zabawa lalkami i domkami znacząco rozwija wyobraźnię dziecka. Ponadto pobudza kreatywność, a nawet jest w stanie uspokoić i wyciszyć dziewczynkę. Doskonale sprawdza się też jako sposób na integrację pomiędzy rówieśniczkami.

Jaki domek dla lalek wybrać?

Podczas poszukiwania idealnego domku dla lalek należy kierować się przede wszystkim następującymi aspektami:

  • wielkością domku – zwróć uwagę na ilość miejsca w pokoju dziecięcym,
  • ilością akcesoriów w zestawie – im więcej mebelków czy innych elementów jest dołączonych do domku dla lalek, tym zabawa zapewni więcej frajdy, poza tym pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, gdyż nie trzeba będzie dokupować dodatkowego wyposażenia,
  • rodzajem lalki – jeśli maluch ma już ulubioną lalkę czy nawet kilka lalek, to warto wybrać domek, który będzie pasował do jej wysokości, chyba że w zestawie z domkiem oferowane są też nowe lalki,
  • dodatkowymi funkcjonalnościami – domek dla lalek stanie się jeszcze atrakcyjniejszy, kiedy będzie posiadał samochód, garaż, balkon, oświetlenie LED, windę czy dzwonki.

Przykładowe domki dla lalek, które warto zakupić dla dziewczynki

  • Drewniany domek dla lalek z akcesoriami LED – nowoczesny i niezwykle atrakcyjny wizualnie domek dwupiętrowy, który urozmaici każdą zabawę lalkami, w zestawie wiele elementów wyposażenia, np. parasolka czy fortepian.
  • Domek dla lalek drewniany z akcesoriami Montessori – jego zaletą są przede wszystkim cena i akcesoria, możesz zakupić go dla dziecka za niewielkie pieniądze, z kolei maluch może samodzielnie umeblować ten niewielki domek, ucząc się przy tym, które meble powinny znajdować się w konkretnych pomieszczeniach i jak one wyglądają, jest bardzo solidny.
  • Domek dla lalek vintage – duży domek, w którym dziecko na pewno zmieści nawet większą lalkę oraz jej ubranka czy akcesoria. To domek dla nieco starszego malucha. Warto docenić jego klimatyczny i modny design, dzięki któremu domek stanie się też ozdobą pokoju dziewczynki.

Jeszcze więcej rozmaitych domków dla lalek, znajdziesz w tej zakładce w naszym sklepie internetowym Tutula.