Dbanie o to, aby każdego dnia na twarzy dziecka gościł uśmiech to cel każdego rodzica i dziadka. Jednak podczas opieki nad maluszkiem duże znaczenie odgrywa także dbanie o prawidłowy rozwój dziecka. Do tego celu warto wykorzystać zabawki sensoryczne z drewna. Sprawdź, czym są zabawki sensoryczne i jak wiele frajdy mogą zapewnić maluchom w różnym wieku.

Czym są zabawki sensoryczne?

Zadaniem zabawek sensorycznych jest przede wszystkim pobudzanie zmysłów dziecka. Dlatego właśnie uznaje się je za doskonały sposób na stymulowanie jednego lub nawet kilku zmysłów malucha jednocześnie.

Zabawki sensoryczne są wyjątkowe, choćby dlatego, że każdy produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby pozwalał spełniać jakiś cel. Jedne rozwijają zmysł słuchu, dotyku, węchu czy też wzroku. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu różnych faktur, kształtów, wielkości i materiałów. Niektóre zabawki sensoryczne wydają też dźwięki, co przyciąga uwagę dziecka, ale też stymuluje zmysł słuchu oraz zachęca do nauki mówienia zarówno w języku polskim, jak i wybranym obcym.

Dlaczego warto podarować dziecku drewniane zabawki sensoryczne?

 • Nauka poprzez zabawę. Znacznie szybsze zapamiętywanie.

 • Angażowanie zmysłów dziecka.

 • Pobudzanie ciekawości dziecka.

 • Nauka koncentracji.

 • Rozwijanie motoryki małej.

 • Zabawki sensoryczne dostosowane są do dzieci w różnych przedziałach wiekowych – nawet do maluchów już od pierwszych miesięcy życia.

 • Nauka relaksu, gdy dziecko ma z tym problem.

Drewniane zabawki sensoryczne – TOP 5 propozycji

Już teraz przekonaj się, jakie zabawki sensoryczne drewniane możesz zakupić w naszym sklepie Tutula. Wybierz model, który zadba o rozwój Twojej pociechy.

 • KOSTKI NACISKOWO-PAMIĘCIOWE – to świetny wybór, gdy chcesz pomóc dziecku w stymulacji zmysłu dotyku, uregulowaniu napięcia mięśniowego oraz w pracy nad koncentracją. To też świetna gra pamięciowa, która sprawdza się na co dzień i podczas terapii dla dzieci z trudnościami z napięciem mięśniowym.

 • KULKI EDUKACYJNE – w zestawie znajdują się kulki wykonane nie tylko z drewna, ale też z takich materiałów, jak szkło, kamień, guma i filc. Zadaniem dziecka będzie poprzez dotyk rozpoznać, z czego wykonane są kulki. Najlepiej, aby maluch podczas zabawy miał zamknięte oczy.

 • MAGICZNE PUDEŁKO – wspiera rozwój trwałości obiektu u dziecka, a także wspomaga motorykę małą i dużą oraz percepcję dotykową, akustyczną i optyczną.

Możesz też znaleźć u nas nie tylko drewniane zabawki sensoryczne. Oto kilka innych modeli, jakie polecamy:

 • COMPRIMO – to zabawka sensoryczna, która przypomina memory. W zestawie znajdują się poduszki o różnej twardości. Zadaniem dziecka będzie znalezienie dwóch poduszek o takim samym poziomie twardości. W ten sposób maluch stymuluje zmysł dotyku, ale też zabawka sprawdzi się podczas rehabilitacji oraz ćwiczeń mięśniowych.

 • Dolce Zabawka sensoryczna 4w1 Safari – to już nasze kultowe zabawki sensoryczne w kształcie przyjaznych maskotek. W zestawie znajdują się 4 zabawki, które stymulują zmysł dotyku, wzroku oraz słuchu, a przy tym zapewniają wspaniałą zabawę.