Lato to doskonały czas, aby dziecko przyniosło swoje zabawki z domu do ogrodu i zażyło więcej świeżego powietrza. Strzałem w dziesiątkę okaże się domek ogrodowy dla dziecka, który można zamontować na podwórku. Przekonaj się, jaki domek ogrodowy dziecięcy wybrać, aby zapewnić maluchom wyśmienitą zabawę.

Jaki domek ogrodowy dla dzieci kupić?

Kiedy spojrzysz na ofertę domków ogrodowych dziecięcych, zwrócisz uwagę przede wszystkim na to, że mogą być one wykonane z tworzywa sztucznego lub też z drewna. W dodatku różnią się one wielkością. Wśród najpopularniejszych modeli można wyróżnić te, przypominające swoim kształtem zamki lub też standardowe domy.

Podczas kupowania domku ogrodowego dziecięcego zwróć uwagę na:

  • jego wysokość – najlepiej, aby dziecko mogło swobodnie stanąć w domku,
  • cyrkulację powietrza – domek powinien zawierać przynajmniej 2 okna i drzwiczki, aby przebywanie w tak małej przestrzeni było komfortowe i bezpieczne,
  • design domku – z jednej strony zwróć uwagę na kolor i ogólny wygląd zewnętrzny domku i dopasuj go do stylu ogrody czy domu, nie zapomnij uwzględnić też gustu swojego malucha.

5 najpopularniejszych domów ogrodowych dla dzieci

W sklepie Tutula znajdziesz różne domki dla dzieci, które możesz zamontować w swoim ogródku. Sprawdź, który model zmieści się na podwórku, a przy okazji przypadnie do gustu Twojemu dziecku.

Duży domek ogrodowy dla dzieci

Pierwszą naszą propozycją jest sporej wielkości domek, który idealnie sprawdzi się dla większej liczby dzieci. To uroczy i bardzo realistycznie wykonany domek, a raczej pałac. Jego wymiary to 250x198x147 cm. Wyróżnia się stabilnością, łatwym montażem i wykonaniem z tworzywa, które jest odporne na zbyt intensywne nasłonecznienie.

Plac zabaw i domek ogrodowy dziecięcy

Jeśli z jednej strony szukasz domku ogrodowego dla dzieci, ale też chcesz stworzyć dla nich plac zabaw, to żaden problem. Ta propozycja to niewielki domek z daszkiem i drzwiczkami, do którego dołączona jest zjeżdżalnia i malutka piaskownica. Wyśmienita zabawa gwarantowana!

Uniwersalny domek namiot

Chcesz zakupić tani domek ogrodowy dla dzieci? Zatem ciekawą propozycją będzie nasz domek, który wyglądem przypomina indiańskie tipi. Z powodzeniem zmieści się w środku przynajmniej dwójka kilkulatków. W dodatku domek można ulokować na ogródku lub też w pokoju dziecięcym.

Drewniany domek ogrodowy dla dziecka 

Przepiękny i ekologiczny drewniany domek ogrodowy dziecięcy, który przypomina domek letniskowy to świetny wybór. Znakomicie ozdobi każdy ogród i może stać się centrum spotkań dzieci z okolicy.

Domek ogrodowy Kraina Lodu

Kolejną propozycją jest bardzo solidny domek dla dwójki dzieci, który został zainspirowany filmem animowanym Kraina Lodu. Na pewno każda dziewczynka będzie chciała pobawić się lalkami lub wcielić się w Elsę czy Annę.

Dlaczego warto kupić dziecku domek ogrodowy?

Zabawa pod kontrolą

Twoje dziecko zyskuje swobodę, a Ty wiesz, że jest bezpieczne – to idealne połączenie. W dodatku zyskuje schronienie przed słońcem czy deszczem.

Świetna zabawa

Zabawa w domku ogrodowym dla dzieci pobudza kreatywność i zapewnia frajdę nie tylko na kilka godzin, ale nawet na kilka tygodni. W końcu możliwości spędzania tam czasu są nieograniczone tak samo jak dziecięca wyobraźnia.

Sposób na spędzenie czasu z rówieśnikami i rodzeństwem

Najlepiej zakup dla dziecka domek ogrodowy, w którym zmieści się przynajmniej dwójka lub trójka urwisów. Szybko przekonasz się, że domek stanie się centrum dowodzenia dzieciaków z okolicy i znakomicie ich zintegruje.