W świecie wszędobylskiego plastiku i masowej produkcji ważne jest to, abyś znalazła bezpieczne zabawki dla swojego dziecka. Dzięki temu będziesz pewna, że chwila rozrywki, a także miłe spędzanie czasu nie zakończy się nieszczęściem. Właśnie dlatego coraz większą popularność zyskują artykuły, które są wykonane z naturalnych materiałów, a przy okazji ich design jest dostosowany do najmłodszych. Przekonaj się, czy drewniane zabawki są bezpieczne dla dzieci i postaw na tworzywo dobre dla malucha, Ciebie i środowiska.

4 powody, dla których drewniane zabawki są bezpieczne dla dzieci

Pamiętasz zabawki ze swojego dzieciństwa? Większość z nich była naprawdę solidna, dostarczała Ci mnóstwo zabawy, a przy okazji była wykonana z drewna. Wśród nich na pewno królowały klocki, konik na biegunach czy liczydła itp. Warto, żebyś podarowała swojemu dziecku równie miłe wspomnienia. Przy okazji zadbasz też o jego bezpieczeństwo, ponieważ drewniane zabawki są trwałe, co uniemożliwia odgryzienie fragmentów, a w konsekwencji zakrztuszenie się nimi. Poza tym produkty wykonane z drewna są naprawdę wytrzymałe, więc gdy Twój maluch już z nich wyrośnie, to możesz przekazać je innym dzieciom. Nadal zastanawiasz się, czy drewniane zabawki są bezpieczne dla dzieci? Zatem poznaj kolejne powody, które rozwieją Twoje wątpliwości.

Mają kształty dopasowane do dzieci

Bardzo ważne jest to, że w przypadku drewnianych zabawek nie musisz przejmować się małymi elementami, które dziecko mogłoby połknąć. W końcu produkty wykonane z naturalnych elementów mają kształty całkowicie bezpieczne nawet dla najmłodszych. Poza tym w sklepie Tutula z łatwością znajdziesz zabawki dostosowane do wieku malucha, dlatego bez problemu postawisz na drewniane klocki w większym bądź mniejszym rozmiarze.

Zabawki wykonane z naturalnych materiałów

Plastik bądź inne tworzywo sztuczne źle oddziałuje na dzieci. W opozycji do nich stoją zabawki wykonane z naturalnych materiałów, które wpływają pozytywnie na stan zdrowia maluchów, co jest potwierdzone najważniejszymi atestami. Poza tym drewniane zabawki często są ręcznie wykonywane, ale też do ich pomalowania stosowane są specjalne farby — w pełni bezpieczne dla dzieci. Właśnie dlatego masz pewność, iż zapewniasz swojemu maluchowi ochronę nawet w trakcie zabawy.

Zostały stworzone z myślą o środowisku

Pamiętaj o tym, że bezpieczne zabawki, to takie, które zostały wykonane z myślą o przyszłości Twojego malucha. Właśnie z tego powodu stawiaj na artykuły wykonane z tworzywa przyjaznego środowisku. W końcu możesz poddać je recyklingowi, a przy tym zadbasz o to, by w przyszłości Twoje dziecko żyło w przyjaznym miejscu i klimacie. Zauważ też, iż od najmłodszych lat zaczniesz wpajać maluchowi pozytywne nawyki oraz szacunek do Ziemi.

Wpływają pozytywnie na rozwój malucha

Bezpieczeństwo drewnianych zabawek nie ogranicza się jedynie do ich konstrukcji. Zwróć też uwagę na to, że mają pozytywny wpływ na rozwój malucha. W końcu skutecznie pobudzają jego wyobraźnie, a jednocześnie nie przestymulują dziecka. Dzięki temu połączysz przyjemną chwilę z nauką.