Huśtawki można zdecydowanie zaliczyć do jednych z najbardziej ponadczasowych zabawek, które podbiły serca dzieci na całym świecie. Chcesz zorganizować dla swojego dziecka domowy lub przydomowy plac zabaw? Zatem koniecznie dowiedz się, jaką huśtawkę warto dla niego kupić.

Doskonała zabawa na huśtawce dla każdego dziecka

Huśtawka w parku czy na osiedlowym placu zabaw to gratka dla każdego dziecka od dziesiątek lat. Dziś czasy zmieniły się jedynie pod tym względem, że w korzystnych cenach możesz z łatwością kupić i zamontować drewnianą huśtawkę w swoim ogrodzie, w sypialni dziecięcej czy nawet w salonie. W ten sposób zyskasz miejsce, w którym Twoja pociecha będzie mogła wyśmienicie się bawić i przy okazji bezpiecznie spędzić czas z rodzeństwem czy z innymi dziećmi z okolicy. W końcu plac zabaw, nawet ten znajdujący się w ogrodzie nadal może stanowić miejsce spotkań z rówieśnikami.

Zaprojektuj dla dziecka plac zabaw w domu lub w ogrodzie, aby mogło więcej czasu spędzać aktywnie, zamiast oglądać bajki w TV czy grać w gry komputerowe. Pokaż swojemu maluchowi, jak wiele frajdy można zyskać dzięki huśtaniu się i zabawie na własnym placu zabaw.

Jaką huśtawkę warto kupić dla dziecka?

Kupno idealnego modelu nie jest już takie proste, jak dawniej, gdyż w sklepach dostępne są naprawdę różne rodzaje huśtawek. Do tego zostały one zaprojektowane w niezwykle bogatej gamie kolorystycznej oraz w zjawiskowych wzorach. Ciekawą możliwością są np. modele przypominające połączenie huśtawki z koniem na biegunach. Postaraj się dobrać taki egzemplarz, który będzie kolorystycznie i stylowo pasować do Twojego ogrodu czy też do domu. Pamiętaj jednak o tym, żeby zawsze wybierać jedynie modele wysokiej jakości, spełniające wymagania związane z bezpieczeństwem podczas ich użytkowania.


Najpopularniejsze rodzaje huśtawek dla dzieci w sklepie Tutula

  • Kokony — kiedy zależy Ci na zamontowaniu huśtawki w domu i to dla dziecka w różnym wieku, także dla bardzo małego malucha, to koniecznie postaw na materiałowy kokon. Dzięki temu, że niemal z każdej strony siedzisko otoczone jest tkaniną, to dziecko na pewno z niej nie spadnie. Gwarancja bezpieczeństwa i pełen komfort podczas bujania się to największe atuty tego rodzaju huśtawek.
  • Kołyski — huśtawki w formie kołyski są zarezerwowane dla niemowlaków. Z powodzeniem możesz zawiesić je na tarasie czy w domu. W końcu taka huśtawka pozwoli Ci znacznie szybciej uśpić dziecko i doskonale je zrelaksować, a Tobie da odrobinę wytchnienia.
  • Kubełkowe huśtawki — to zazwyczaj modele wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są bardziej odporne na zniszczenie i zabrudzenie, dlatego też znakomicie sprawdzą się w ogródku.
  • Drewniane huśtawki — to jedne z najbardziej klasycznych i znanych huśtawek dla dzieci. Wyróżniają się tym, że mają wyznaczone miejsce na nogi i są z każdej strony zabezpieczone drewnianymi belkami. Dziś wiele modeli sprzedawanych w sklepie Tutula ma również specjalne pokrowce na siedzisko oraz zabezpieczenia pozwalające uniknąć otarć na nóżkach czy rączkach.