Słońce grzeje coraz mocniej, a kwiaty zaczynają zachwycać różnorodnymi kolorami — to najlepszy znak na to, że pora zwiększyć aktywność Twojego dziecka na świeżym powietrzu. W końcu to właśnie tam nabędzie odporność, ale też straci trochę energii i zyska dzienną dawkę witaminy D. Czas spędzony na dworze może być dla malucha początkiem nowej przygody, w czym pomogą Ci zabawki oraz rowerek dla dziecka.

Zabawy na świeżym powietrzu — jakie są najlepsze?

Zastanawiasz się jak pożytecznie spędzić czas z maluchem na świeżym powietrzu? Na pewno chcesz, by zabawy, jakie zaproponujesz dziecku, były zarówno przyjemne, jak i stymulujące. Przebywanie na dworze szczególnie zachęca do rozwoju motorycznego — w końcu tereny zielone doskonale się do tego nadają. Dlatego postaw na rowerek lub inne zabawki, które zachęcą malucha do ruchu, a przy okazji wpłyną na poprawę umiejętności chodzenia. Przekonaj się, jakie zabawki szczególnie ułatwią Ci to zadanie.

Rowerek dla dziecka

Doskonałym rozwiązaniem dla dziecka jest rowerek. Tym bardziej że możesz wybrać model dostosowany do wieku Twojego malucha, a także jego umiejętności poruszania i odpychania się. Pamiętaj też, że przy pomocy rowerka biegowego i trójkołowego dziecko kształtuje mięśnie nóg, a przy tym dowiaduje się, jak wykonywać prawidłowe ruchy kołowe. Poza tym jazda na rowerku sprawi maluchowi mnóstwo radości, a Ty możesz skorzystać z tej zabawki nie tylko w trakcie spaceru, ale również w domu.


Pchacze

Twoje dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki? Zatem koniecznie zaopatrz się w pchacze, które ułatwią mu utrzymanie równowagi, a zarazem pomoże w chodzeniu. Dzięki temu maluch będzie bezpieczniejszy, ale też zacznie się szybciej rozwijać. Zwróć również uwagę na to, że sklep Tutula oferuje edukacyjne pchacze w wielu wersjach kolorystycznych. Ciekawe barwy i inne atrakcje na pewno dodatkowo zachęcą dziecko do skorzystania z tej zabawki.

Skoczki

Gdy nie można wychodzić z domu, warto znaleźć jakąś alternatywę rowerka dla dziecka. Szczególnie jest to ważne, jeżeli masz małe mieszkanie lub nie chcesz wybrudzić dywanów kółkami od rowerka. W takim przypadku postaw na skoczki, ponieważ umożliwiają skuteczny rozwój motoryczny, a przy tym sprawiają, że dziecko ma mnóstwo radości. Poza tym skoczki są wielofunkcyjne, bo jak sama nazwa wskazuje, służą do przemieszczania się przy pomocy podskoków, a także do siedzenia. Zwróć też uwagę na to, że wiele maluchów lubi korzystać z tych zabawek ze względu na ich kształt — często przybierają postać konia, krowy bądź innego zwierzaka.

Jeździki

Kolejną zabawką wzmacniającą motorykę dziecka jest jeździk. Na pewno doskonale znasz wersję dla maluchów, ponieważ stanowią doskonałą pomoc w trakcie stawiania pierwszych kroków. Jednak istnieją też wersje dla starszych dzieciaków umiejących samodzielnie utrzymać się na siedzisku. Przy pomocy jeździków mogą pracować nad mięśniami nóg i umiejętnością odpychania się od podłoża. Zauważ także, że jeździk jest ciekawym rozwiązaniem na spacerze, ponieważ przy pomocy rączki możesz kontrolować szybkość i kierunek jazdy dziecka. Dzięki temu stale będziesz czuwać nad jego bezpieczeństwem.