Deska do balansowania to coraz popularniejszy produkt, który jest chętnie kupowany dla dzieci. Czy wiesz, do czego warto ją wykorzystywać? Jednym z głównych zastosowań jest poprawa pracy mięśni, poprawa koordynacji ruchowej i równowagi. Poza tym świetnie nadaje się również do zabawy. Już teraz sprawdź, do czego warto wykorzystywać deskę do balansowania i zachęć dziecko do zabawy przy jej pomocy.

5 zabaw na desce do balansowania dla dzieci

Balansowanie

Podstawowym zadaniem deski jest oczywiście balansowanie. Dla dzieci może to być świetna zabawa. Na początku dziecko niech włoży stopy na bardziej płaskiej powierzchni, a później wraz z nabraniem większej odwagi niech postara się na wkładanie stóp na krawędziach deski. Dzięki tej zabawie skutecznie wzmocni swoje mięśnie. Warto wspomagać się w trakcie zabawy rękami, aby zyskać większą równowagę.

Kołysanie

Dziecko może też położyć się na desce, a potem rodzic może go bujać. To świetny sposób na zabawę, ale też relaks. Jeśli dziecko ma problem z uspokojeniem się przed snem, to warto wypróbować deskę do balansowania tuż przed pójściem spać.

Czytanie i pełen relaks

Maluch może też położyć się na desce i lekko samodzielnie się bujać, a w tym czasie przeglądać lub czytać kolorowe książeczki. Często deska do balansowania jest wykorzystywana zarówno przez rodziców, jak i przez dzieci nawet równocześnie. Pamiętaj, jednak, że maksymalny udźwig większości modeli to 200 kg.

Zjeżdżalnia dla maluchów

Kiedy maluchowi znudzi się już balansowanie, warto przekonać go do deski także na inne sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie jej jako zjeżdżalni. Ustaw deskę do balansowania tuż przy łóżku, przytrzymaj ją, a dziecko może dla frajdy z niej zjechać. Spraw, żeby miejsce do lądowania było miękkie i w bliskim otoczeniu nie znajdowały się żadne meble czy mniejsze zabawki.

Stolik do rysowania

Twoje dziecko lubi rysować? W takim razie wykorzystaj deskę do balansowania jako tymczasowy mały stoliczek. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że stoliczek będzie wtedy na tyle niski, że dziecko może bez problemu usiąść na dywanie czy na rozłożonym tapczanie, aby móc go wykorzystać do rysowania. Oczywiście warto tutaj zwrócić uwagę również na prawidłową postawę dziecko, gdyż istnieje ryzyko, że w trakcie rysowania maluch będzie nadmiernie się garbił.

Jaką deskę do balansowania warto wybrać?

Teraz już wiesz, jak wiele zastosowań ma deska do balansowania. Duże znaczenie ma oczywiście jej jakość. Dlatego też gorąco polecamy wybrać model wysokiej jakości, który jest bezpieczny dla malucha. W naszym sklepie internetowym TUTULA znajdziesz produkty od renomowanych producentów.

Szczególnie polecamy następujące modele:

Skoro już wiesz, jak wiele zastosowań ma deska do balansowania i masz spory wybór modeli, możesz z łatwością wybrać produkt dla swojego dziecka.