Chrzest to wyjątkowa okazja w życiu dziecka i jego rodziców. Dlatego też warto uczcić ją, przynosząc jakiś wyszukany upominek. Oprócz standardowej książeczki czy bardziej religijnych bądź sentymentalnych upominków dobrym rozwiązaniem jest wybranie czegoś praktycznego. Przekonaj się, jaki prezent warto kupić na chrzest dla dziecka.

Czy na chrzest trzeba kupować prezent?

Dzisiejsze chrzciny to kolejna okazja, aby spotkać się w rodzinnym gronie i oficjalnie przywitać nowego członka rodziny. Dlatego coraz częściej nie są zapraszani jedynie chrzestni czy dziadkowie, a także kuzyni, wujkowie i ciotki. Jak wiadomo, nie wypada przyjść z pustymi rękami, dlatego przygotowaliśmy wyjątkowo praktyczną listę prezentów, które warto podarować maluchowi z okazji chrztu. Przekonaj się, że w sklepie Tutula znajdziesz interesujące upominki na każdą okazję. Sprawdź, który produkt najlepiej sprawdzi się jako prezent od Ciebie.

Oto nasze praktyczne propozycje na prezenty na chrzest

Kosz Mojżesza

Znakomitą opcją jest zakupienie kosza Mojżesza, w którym można nosić malucha, a dzięki specjalnemu stojakowi zastąpić nawet kołyskę. Zresztą możesz zabrać kosz ze sobą, gdy jedziesz z maluchem odwiedzić rodzinę. W naszym sklepie Tutula mamy kosze, które zostały wykonane z wikliny i są przez to nie tylko ekologiczne, ale też po prostu urocze.

Łóżeczko turystyczne

Jeśli chcesz zdecydować się jednocześnie na znacznie droższy oraz jeszcze praktyczniejszy prezent, to strzałem w dziesiątkę będzie łóżeczko turystyczne. Dlaczego? Otóż dasz rodzicom możliwość przewiezienia malucha na podwórko czy zapakowania łóżeczka do samochodu i zabrania na urlop. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, w jak wielu sytuacjach może przydać się łóżeczko turystyczne!

Chodzik

Dzieci w trakcie chrzcin są w różnym wieku, jedne mają zaledwie kilka tygodnia, a drugie już są coraz bliżej stawiania swoich pierwszych kroków. Dlatego też zastanów się, czy to dobry moment, aby zakupić chodzik. Koniecznie wybieraj modele, które mają atesty, a przy tym są komfortowe dla malucha, by nauka chodzenia była przyjemna i łatwiejsza.

Sensoryczna zabawka

To prawdziwy hit i sprawdza się znakomicie już od najmłodszych lat dziecka! Możesz zdecydować się na zakup zabawki sensorycznej, która jest wprost stworzona, aby umilać czas maluchowi. Została ona zaprojektowana tak, żeby pobudzała jednocześnie kilka zmysłów — wzrok, dotyk czy słuch. Przyjemna w dotyku tkanina sprawia, że maluch będzie chciał tulić do siebie zabawkę i nie będzie chciał się z nią rozstawać. Do tego jest ona wyposażona w melodyjkę, która ma działać uspokajająco.

Zresztą pierwsza maskotka to sentyment na całe życie, dlatego koniecznie zastanów się nad wybraniem właśnie tej opcji!

Krzesełko do karmienia

Krzesełko, na które możesz posadzić dziecko w porze karmienia, gdy już odrobinę podrośnie to znakomity pomysł. Rodzice na pewno docenią fakt, że to bardziej przyszłościowy prezent, przecież dzieci tak szybko rosną, że zanim się nie obejrzycie, a już krzesełko do karmienia będzie jak znalazł.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje będą dla Ciebie pomocne:)