Skoro czuć już wiosnę w powietrzu, to koniecznie czas zabrać dziecko na podwórko i właśnie tam zaaranżować mu czas wolny. Nie trać czasu na wymyślanie zabaw i zamiast tego koniecznie skorzystaj z naszych niezawodnych propozycji. Przekonaj się, jakie zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci będą strzałem w dziesiątkę.

Zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci w wieku 3-10 lat

Huśtanie

Jeśli szukasz zabawy, która podbije serce Twojego dziecka, ale przy okazji zapewni Ci więcej czasu dla siebie, bo nie będziesz musiał się za bardzo angażować, to mamy pewien pomysł. Doskonałą zabawą na powietrzu dla dzieci jest huśtanie się na huśtawce. Zatem zaaranżuj maluchom prywatny plac zabaw, na którym będą mogły się bawić, kiedy tylko na zewnątrz zaświeci słońce. W końcu taką huśtawkę możesz powiesić na drzewie lub też zakupić w naszym sklepie Tutula gotowy plac zabaw, którego z łatwością ulokujesz w ogródku. Wtedy dziecko będzie mogło nie tylko się huśtać, ale też wspinać na drabince czy zjeżdżać na zjeżdżalni.

Trzeba przyznać, że to doskonałe rozwiązanie także, kiedy pracujesz zdalnie, bo możesz usiąść w ogrodzie, a przy tym w spokoju pracować i mieć cały czas na oku zabawy swoich dzieci.

Wyścigi rowerowe

Masz duże podwórko czy nawet podjazd z płytek? Zatem zorganizuj dzieciom bezpieczne, ale bardzo emocjonujące wyścigi rowerowe. Taka zabawa na świeżym powietrzu zachęci nawet bardzo małe maluchy do ruchu i zapewni wiele śmiechu. Uszykuj rowerek biegowy dla maluszka czy też większy rower dla starszego dziecka, wyznacz metę i zostań sędzią. Wszystkie dzieci kochają rywalizację, więc już teraz możesz im ją zapewnić!

Piknik pod namiotem

Kiedy szukasz jakiejś wartej uwagi zabawy na świeżym powietrzu, to już teraz zorganizuj piknik. Możesz po prostu rozłożyć koc na trawie lub iść o kilka kroków dalej. Wtedy koniecznie kup dla swojego dziecka namiot tipi, zabierz koc i poduszki oraz oczywiście kosz z jedzeniem. Niezawodne będą także książeczki, kolorowanki czy też gry planszowe, np. chińczyk.

W sklepie Tutula możesz zakupić też bardzo solidne i urocze kosze wiklinowe, do których koniecznie włóż jedzenie – owoce, słodkie przekąski, napoje, jogurty czy sałatki, aby piknik stał się jeszcze wiarygodniejszy i przyjemniejszy.

Kalambury

Kalambury to doskonała zabawa dla całej rodziny czy grupy rówieśników. I co najważniejsze – można grać w nią dosłownie wszędzie. Zatem zabierz swoją rodzinkę do ogrodu i tam zagrajcie w kalambury.

Istnieje wiele form tej gry, jednak my szczególnie polecamy dla dzieci kalambury z rysowaniem. Zatem będzie potrzebna Ci drewniana tablica kredowa – najlepiej stojąca, ale też oczywiście kreda. Przygotuj wcześniej kartki z nazwami bajek, zabawek, owoców, przysłów czy przedmiotów, które gracze będą losowali, a następnie rysowali, aby pozostali uczestnicy mogli odgadnąć zagadkę. Alternatywą będą kalambury z pokazywaniem i rysowaniem na tablicy tzw. wisielca.

A ty, jakie zabawy na świeżym powietrzu wybierzesz dla swojego dziecka?